Aktualności

27.04.2023 10:49

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Status wierzyciela w sądowym postępowaniu egzekucyjnym"

Czasopismo "Młoda Palestra" objęło patronat nad Ogólnopolską Konferencją Naukową "Status wierzyciela w sądowym postępowaniu egzekucyjnym" organizowaną przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Czytaj więcej

07.04.2023 22:00

Życzenia Wielkanocne

Czytaj więcej

15.10.2022 20:09

Konkurs na najlepszą rolę procesową w rozprawie karnej im. Profesora Jana Waszczyńskiego

Katedra Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do udziału w I. Edycji Konkursu na najlepszą rolę procesową w rozprawie karnej im. Profesora Jana Waszczyńskiego.

Czytaj więcej

12.10.2022 09:54

I Międzynarodowe Forum Adwokatury w Krakowie

Serdecznie zapraszamy wszystkich aplikantów i aplikantki do udziału w I Międzynarodowym Forum Adwokatury w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-22 października 2022 roku.

Czytaj więcej

20.09.2022 09:14

Nabór tekstów do Młodej Palestry

Informujemy, że do dnia 31 października 2022 r. trwa nabór tekstów do kolejnego numeru „Młodej Palestry”. Osoby zainteresowane publikacją swoich tekstów zapraszamy do przesyłania swoich prac na adres mailowy mloda.palestra@nra.pl.

Czytaj więcej

05.08.2022 12:32

DRUGA EDYCJA KONKURSU NA ESEJ "ADWOKATKA, KTÓRA MNIE INSPRUJE. WOJNA I KONFLIKTY ZBROJNE"

Zespół do spraw Kobiet Naczelnej Radzie Adwokackiej ogłosił drugą edycję konkursu na esej: „Adwokatka, która mnie inspiruje. Wojna i konflikty zbrojne” skierowanego do młodych prawników i prawniczek. Konkurs ma na celu wskazanie inspirujących postaw adwokatek, które mogą stanowić wzór dla młodego pokolenia.

Czytaj więcej

26.05.2022 19:00

1-2 czerwca 2022, Kraków - VIII Konferencja Naukowa „Człowiek, samorząd i państwo wobec zagrożeń zabytków w trakcie pokoju i w czasie wojny”

Koło Naukowe Prawnej Ochrony Dóbr Kultury z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Instytutem Prawa Ochrony Dziedzictwa zapraszają do udziału w VIII Konferencji Naukowej „Człowiek, samorząd i państwo wobec zagrożeń zabytków w trakcie pokoju i w czasie wojny”. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu konferencji naukowych poświęconego prawnym formom ochrony zabytków i opieki nad zabytkami.

Czytaj więcej

06.05.2022 21:03

Nabór do redakcji Młodej Palestry

Niebawem minie rok od czasu powołania nowej redakcji Młodej Palestry ‒ czasopisma aplikantów adwokackich. Decyzją Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej kadencja redaktora naczelnego oraz pozostałych osób tworzących redakcję trwa właśnie jeden rok, aby umożliwić jak największej liczbie zainteresowanych zaangażowanie się w przygotowanie kolejnych numerów pisma. Jeśli jesteście zainteresowani współtworzeniem czasopisma aplikantów adwokackich jako jego redaktorzy, czekamy na Wasze zgłoszenia. Prosimy przesyłać je w terminie do 20 maja br. na adres sekretariat@nra.pl na formularzu stanowiącym załącznik do tej wiadomości ze wskazaniem stanowiska lub działu, do którego aplikujecie (redaktor naczelny, zastępca redaktora naczelnego, sekretarz redakcji lub współpraca w ramach jednego z 5 działów pisma – prawo karne, prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo administracyjne, etyka i inne).

Czytaj więcej

03.05.2022 13:25

Zaproszenie do udziału w 9. edycji Tygodnia Konstytucyjnego

W imieniu Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy serdecznie zachęcamy do udziału w zbliżającej się 9. edycji Tygodnia Konstytucyjnego. Tydzień Konstytucyjny to inicjatywa, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy o Konstytucji RP wśród młodzieży szkolnej. Aplikanci adwokaccy i adwokaci od 30 maja do 4 czerwca będą mieli okazję do prowadzenia lekcji o znaczeniu Konstytucji w życiu obywateli.

Czytaj więcej

16.04.2022 00:34

Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy życzy redakcja Młodej Palestry

Drodzy Palestranci, Święta Wielkiej Nocy to wyjątkowy czas. Bez względu na to jak kto odczytuje tę bogatą, wielkanocną symbolikę, chcielibyśmy Wam życzyć, abyście zawsze, na co dzień i od święta, znajdowali w sobie siłę, by „przebić się” przez tę metaforyczną skorupę.  Życzymy Wam abyście odkrywali w sobie energię, by uwalniać się od własnych ograniczeń.  Bądźcie gotowi na nowy początek. ​​To niezmiernie ważne w życiu każdego z nas – aplikantów adwokackich. Niech Moc będzie z Wami.  Spokojnych Świąt życzy Redakcja Młodej Palestry

Czytaj więcej
1
...4