Najnowsze wydanie
już dostępne

Zobacz najnowsze wydanie

Jesteś aplikantem adwokackim i marzysz o wystąpieniu przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka? Sprawdź się na Moot Court organizowanym przez Naczelną Radę Adwokacką!

Celem Turnieju jest popularyzacja wiedzy o prawach człowieka oraz zwiększenie umiejętności aplikantów adwokackich w zakresie identyfikacji spraw związanych z naruszeniem podstawowych praw i wolności oraz prowadzenia postępowania przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.

Turniej jest symulacją postępowania przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka  i składa się z dwóch etapów:

1) etap pisemny - drużyny przygotowują pisemną skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowiek oraz odpowiedź rządu na skargę innej drużyny. 

2) etap ustny - symulacja rozprawy przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. 

Turniej jest przeznaczony dla aplikantek i aplikantów adwokackich z Izb Adwokackich z całej Polski. Do udziału w Turnieju mogą zgłosić się drużyny składające się z 2 do 4 osób. Każda drużyna wskazuje opiekuna naukowego, którym może być osoba posiadająca co najmniej stopień doktora nauk prawnych, adwokat, radca prawny, sędzia lub prokurator. 

Główną nagrodą dla zwycięskiej drużyny w Turnieju jest wizyta w Strasburgu i udział w rozprawie przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. 

ZAPRASZAMY JAKO PATRON WYDARZENIA - więcej informacji na stronie: http://www.adwokatura.pl/z-zycia-nra/zaproszenie-do-udzialu-w-turnieju-sadowym-moot-court/

facebook_page_plugin

Najnowsze wydanie
już dostępne

Zobacz najnowsze wydanie

Wydawca

adwokaturaizba adwokacka

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisz się do naszego newslettera!

Facebook issuu  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 Młoda Palestra. Projekt i wykonanie: Hedea.pl