Najnowsze wydanie
już dostępne

Zobacz najnowsze wydanie

Jestem aplikantem radcowskim – czy mój artykuł może być opublikowany na łamach „Młodej Palestry”?

TAK – czasopismo „Młoda Palestra” jest czasopismem aplikantów adwokackich, ale nie jest kierowane wyłącznie do tej grupy prawników. Współpracujemy również z aplikantami różnych korporacji prawniczych, doktorantami, pracownikami naukowymi, jak również z osobami z wykształceniem prawniczym bądź studentami. Na łamach czasopisma zamieszczamy również artykuły osób posiadających uprawnienia zawodowe.

Chciałbym przesłać artykuł – czy istnieje jeden termin naboru artykułów?

NIE – informacje o terminach naboru publikowane są na fb Młodej Palestry (https://www.facebook.com/mlodapalestra/) oraz stronie internetowej. Zachęcamy również do bieżącego przesyłania artykułów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czy przed przygotowaniem artykułu muszę potwierdzić temat z Redakcją MP?

NIE – zostawiamy dowolność autorom przy wyborze tematu artykułu. Przypominamy jednak, iż artykuł powinien mieć charakter naukowy, a także dotyczyć zagadnień prawnych. Jako artykuł dopuszczamy również glosę do wyroku. Przed przygotowaniem artykułu zachęcamy również do sprawdzenia czy w  poprzednim numerze czasopisma nie pojawił się artykuł na ten sam temat.

Chciałbym przygotować artykuł o prawie kosmicznym – czy taki artykuł jest zgodny z treściami zamieszczonymi w MP?

TAK – taki artykuł zostanie zakwalifikowany do działu etyka i inne. Inne działy przez nas prowadzone to prawo karne, prawo cywilne, prawo gospodarcze oraz prawa administracyjne.

Czy przesłaniem tekstu powinienem sam uzyskać pozytywną recenzję od eksperta w danej dziedzinie prawa?

NIE – artykuły przed publikacją są poddawane recenzji przez naszych ekspertów w każdym cyklu wydawniczym. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej recenzji artykuł może zostać opublikowany.

Przesłałem artykuł, lecz otrzymałem informację o negatywnej recenzji – czy mogę poprawić jeszcze artykuł?

TAK – w przypadku negatywnej recenzji, koordynator danego działu kontaktuje się z autorem w celu ustalenia zakresu koniecznych zmian. Po wprowadzeniu poprawek, artykuł zostaje poddany ponownej recenzji – w przypadku pozytywnego wyniku zostaje opublikowany w bieżącym bądź następnych numerach.

Przesłałem artykuł oraz otrzymałem informację o pozytywnej recenzji, ale mój artykuł nie został opublikowany w bieżącym numerze – czy to oznacza, że artykuł został odrzucony na późniejszym etapie?

NIE – artykuły z pozytywną recenzją są publikowane. Czasami jednak, z uwagi na zbyt dużą ilość artykułów w konkretnym dziale bądź inne przyczyny, część artykułów może być przesunięta na kolejny numer MP.

Mój artykuł został opublikowany w wersji elektronicznej – czy otrzymam wersję papierową czasopisma?

TAK – autorom opublikowanego artykułu przysługuje egzemplarz autorski. Z uwagi na cykl wydawniczy, egzemplarze autorskie są wysyłane w terminie do 6 miesięcy od publikacji wersji elektronicznej czasopisma.

Otrzymałem wersję papierową czasopisma, ale czy mogę otrzymać egzemplarze dla moich rodziców, babci, siostry i cioci?

NIE – autorowi przysługuje jedynie jeden egzemplarz papierowy czasopisma. Nie prowadzimy również sprzedaży numerów papierowych, ale... często egzemplarze można zdobyć na wydarzeniach, których organizatorem jest MP.

Czy MP jest na liście czasopism punktowanych MNiSW?

NIE – czasopismo w tej chwili jest w trakcie procesu wpisu na listę czasopism punktowanych. Niemniej jednak, publikacja artykułów w naszym czasopiśmie jest doceniana jako dodatkowa aktywność naukowa w procesie rozliczania sprawozdania doktoranta albo w procesie kwalifikacyjnym na studia doktoranckie.

Moja uczelnia poprosiła mnie o dołączenie wersji papierowej mojego artykułu do sprawozdania doktoranta, natomiast czasopismo zostanie opublikowane dopiero za 1 miesiąc– czy istnieje inny sposób na potwierdzenie, że mój artykuł zostanie opublikowany?

TAK – na prośbę autora jesteśmy w stanie wydać zaświadczenie o przyjęciu artykułu do publikacji, o ile artykuł otrzymał pozytywną recenzję.

facebook_page_plugin

Najnowsze wydanie
już dostępne

Zobacz najnowsze wydanie

Wydawca

adwokaturaizba adwokacka

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisz się do naszego newslettera!

Facebook issuu  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 Młoda Palestra. Projekt i wykonanie: Hedea.pl